KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12599247
nr 1259 9247
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Vinterlandskap, signerad. Olja på pannå, 61x75
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juni 2019
kl 19:29:51